НОВИНИ

Вчені Колумбії розробляють біопестицид від картопляної молі

20.01.2019 17:02

Колумбія щороку вирощує близько 130 тисяч га картоплі, де однією з основних проблем є картопляна міль, яка уражує посіви, завдаючи шкоди бульбам. Вчені з Колумбії довели, що найбільш ефективним способом боротьби з цим шкідником є ​​ризобактерія, і пропонують новий метод захисту культури картоплі з використанням природних і корисних бактерій, повідомляє freshplaza.com.

«Ризобактерії здатні прямо або побічно активувати системну резистентність, індуковану в рослинах проти комах, через саліцилат-жасмонат і етилен, які є ключовими рослинними гормонами, що регулюють системну резистентність», — розповів Хав’єр Ванегас, директор цього проекту.

На думку дослідників, мікроорганізми постачають рослина живильними речовинами, захищають його від грибків, бактерій і комах, таким чином пом’якшуючи абіотичні стреси від посухи або затяжних дощів. У свою чергу, рослина постачає ризобактерій середовищем, багатою джерелами вуглецю та іншими елементами, які необхідні для розвитку цих корисних бактерій.

Згідно з дослідженнями, картопляна міль може привести до втрат до 50% в польових умовах і до 100% в складських приміщеннях.

Незважаючи на те, що багато виробників використовують інсектициди у сільськогосподарських культурах, вони неефективні, тому що найбільш небезпечна стадія комахи — гусениця, що розвивається під землею (всередині бульби), поза досяжністю цих продуктів.

 


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: