НОВИНИ

Вартість поливної води цього сезону помітно зросте

22.02.2022 10:02
1559632384_9 (1)

Іванівський міжрайонний водгосп на Херсонщині, який постачає хліборобам воду з Каховського магістрального каналу, торік платив за кіловат-годину 3,13–4 грн, а тепер 5,82–6,08 грн. Про це повідомляє Голос України, пише agronews.ua.

Відповідно, вартість транспортування дніпровської води на зрошення має зрости з 32,7 до 42,5–42,7 коп./кубометр, підрахували у міжрайводгоспі. Адже у тарифі на транспортування води з каналів на поля три чверті — це вартість електроенергії. Подорожчання води відбудеться у квітні, на початку поливного сезону, якщо держава не виділить дотації для відшкодування бодай частини зростаючих витрат на електроенергію для меліораторів.

У дещо вигіднішому становищі на Херсонщині ті землевласники, котрі отримують воду з Північно-Кримського каналу. З нього вода йде самопливом, відтак оплати електрики для роботи численних насосних станцій не потребує. Тому вартість для аграріїв транспортування води торік ледь перевищувала 6 коп./кубометр. Але це не означає, що в нинішньому році тариф також не підвищиться, зауважує начальник управління Північно-Кримського каналу Сергій Шевченко. Оскільки подорожчала не тільки електроенергія, а й пальне, запчастини до техніки, піднялася мінімальна зарплата. «Формування нового тарифу на транспортування води для зрошення завершиться у березні, і всі ці економічні чинники в ньому будуть враховані», — повідомив Сергій Шевченко.

Читайте також: Українська компанія створила новий бренд насіння з високим генетичним потенціалом.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: