НОВИНИ

Вартість часнику невпинно зростає

04.11.2023 07:18
chasnyk3

У листопаді 2023 до листопада 2022 року часник подорожчав на 12-15% зі 115 до 130 грн/кг. Схожа тенденція спостерігається протягом 5 років. Про це йдеться в інформації львівського гуртового ринку сільгосппродукції «Шувар», передає agronews.ua.

Ціни на часник в гривнях у листопаді за даними ринку «Шувар».

 «Цього року маємо цікаву ситуацію із українським часником. Оператори ринку «Шувар» підтверджують факт, що загальна площа під насадженнями впродовж кількох років скорочується і це є чи не головним фактором щорічного зростання ціни. Проте в розрізі обсягів вже 2 роки поспіль показник залишається стабільно високим. Якщо порівнювати 2023 рік із довоєнним 2021 роком, то оператори ринку «Шувар» наростили обсяги реалізації вітчизняного часнику більш, ніж на 20%. Тобто, навіть при скороченні виробничих площ на даний момент дефіциту часнику на ринку немає, завдяки високій врожайності та достатнім запасам у сховищах», – зазначила Тетяна Попович, керівниця відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції «Шувар».

Вона зауважила, що зростання цін зумовлено активізацією попиту серед населення. Другою причиною є закладання фермерами великих обсягів якісної продукції на зберігання в очікуванні найбільш прийнятної для себе ціни. Діє проста формула – скорочення пропозиції = зростання ціни.

У зростанні ціни часника виробники згадують і економічні фактори: ріст затрат на виробництво, енергоносії, оскільки утримання комерційних сховищ є додатковою статтею витрат, а також коливання курсу валют. Стосовно градації попиту – фермери ринку «Шувар» відзначають, що попри зростання цін інтерес роздрібного покупця до українського часнику не падає.Перегляди: 1239
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: