НОВИНИ

ЗМІ поширюють фейки про незаконні рубки деревини в Україні, – Заблоцький

15.05.2020 14:32
https://agronews.ua/

В соцмережах та на сумнівних сайтах активно поширюють фейкові публікації про нібито збільшення незаконних рубок в Україні. Почали знову розганяти дані дворічної давності сумнозвісного звіту британської громадської організації Earthsight, або поширюють фото рубок чи відео, де деревина їде через кордон вантажними авто в інших країнах. Ця інформація не відповідає дійсності тому стану справ який є в галузі. Про це повідомив на своїй Facebook сторінці голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

“Тому, хочу прозвітувати, що за І квартал 2020 року обсяги незаконних рубок зменшилися на 34%”, – підкреслив Заблоцький.

Цього вдалося досягти завдяки комплексним заходам, а саме:

– збільшення з початку цього року спільних заходів МВС, Держлісагентства та Держекоінспекції з попередження та виявлення незаконних рубок у лісах і посилення контролю під час транспортування автомобілями в середині країни необроблених лісоматеріалів;

– запровадження механізму реалізації необробленої деревини виключно на електронних аукціонах;

– підключення до системи електронного обліку переважної більшості постійних лісокористувачів, які не підпорядковані Держлісагенству (комунальні, військові лісгоспи, підприємства сфери природно-заповідного фонду).

“Приємно, коли можливо на перший погляд не дуже помітні для більшості заходи, які почали активно впроваджувати одразу ж, як почав працювати в лісовій галузі, дають свій результат”,- прокоментував Заблоцький.

Голова Державного агентства лісових ресурсів України переконаний, коли не буде попиту на незаконну деревину, тоді відпаде питання незаконних рубок.

Він додав, що зараз готується законопроект, який зокрема запровадить відповідальність за купівлю «дерева без бирки» та сертифікацію виробів з української деревини.

“Дамо бій незаконним рубкам та незаконному обігу деревини!”,- підсумував Заблоцький.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: