У березні 2020 Верховна Рада України IX скликання прийняла законопроект, який запускає ринок землі сільськогосподарського призначення. Відповідно до закону, з 1 липня 2021 дозволяється вільна купівля українських чорноземів. Фахівці вважають, що після запуску ринку, ціна гектара землі буде коливатися від 1 000 до 3 000 доларів. Про це повідомляє Comments.ua, пише agronews.ua.
Швейцарія — 70 000 за гектар, Німеччина — 32 000 за гектар — у кожній федеральній землі діє свій закон, що регламентує право власності на землю, а угоди купівлі-продажу регламентуються місцевими виконавчими органами. Так само в окремих провінціях обмеження за ціною і мінімального розміру наділу. Часткове обмеження на покупку аграрної землі стосується також гірських районів — там до ринку допущені тільки зареєстровані фермери.
Польща — 10 000 за гектар — ціни на землю держава не регулює. Максимальна площа ділянки у власності фізособи — 500 гектарів. Податок на продаж землі коливається в діапазоні 2 — 5% і стягується з покупця. Податок на землеволодіння відсутня. Часткові обмеження на участь іноземного капіталу в придбанні аграрних земель існували, але 1 травня 2016 вони були повністю скасовані щодо громадян ЄС. Результатом чого середня вартість землі складає 10 300 доларів за гектар.
Болгарія – 4 650 доларів за гектар, а придбати землю для рільництва можуть громадяни Болгарії, юридичні або фізичні особи, які перебувають на території країни більше ніж п’ять років, компанія з країни, з якою Болгарія уклала міжнародна угода, а також з країн ЄС.
Нагадаємо, що в Україні вартість землі може зрости до 4,5 тис дол за гектар.