НОВИНИ

В Укрзалізниці озвучили помісячний план перевезень вантажів на 2019 рік

07.02.2019 16:12

Він буде спрямований галузевим асоціаціям, органам влади і найбільшим вантажовідправникам для вивчення і пропозицій. АТ «Укрзалізниця» підготувало помісячний план обсягів перевезень вантажів на 2019 рік з урахуванням отриманої від ринку інформації. Про це повідомив директор з економіки та фінансів «Укрзалізниці» Андрій Рязанцев, передає БізнесЦензор.

За словами топ-менеджера, при формуванні прогнозу обсягів перевезень вантажів на поточний рік враховувалися такі фактори: прогноз економічного і соціального розвитку України на 2019-2021 роки, історичні тренди зміни обсягів перевезень, сезонність перевезень основних видів вантажів та інше.

«Цей план буде направлений галузевим асоціаціям, органам влади і найбільшим вантажовідправникам для вивчення і пропозицій», – розповів Рязанцев.

 

За його словами, надані учасниками ринку і асоціаціями прогнози в цілому складають 23% від загальних прогнозованих обсягів перевезення.

«Наступним етапом спробуємо деталізувати його до рівня станцій, як ми це робили в листопаді-грудні 2018 року за плануванні перевезень зернових, що дало свій позитивний ефект у вигляді збільшення обсягів перевезень», – зазначив Рязанцев.

Директор з економіки «Укрзалізниці» додав, що в майбутньому компанія прагне планувати обсяги можливих перевезень, з урахуванням потреби в них учасників ринку в середньостроковій перспективі до трьох років. Це дасть можливість бізнесу розуміти реалістичність своїх виробничих планів і збільшити обсяги перевезень на існуючих потужностях, в тому числі шляхом маршрутизації і максимальною зворотною навантаження, зменшити непродуктивні витрати і оптимізувати малодіяльних інфраструктуру.

«Протягом четвертого кварталу 2018 року« Укрзалізниця », продовжуючи розпочату реформу планування, надсилала запити в галузеві союзи, асоціації, спілки та окремим вантажовідправникам, які складають більше 60-70% в загальному обсязі відправлень вантажів залізничним транспортом, про надання інформації щодо обсягів перевезень на 2019 рік, однак повної інформації ми не отримали. І хоча розуміння проблематики з боку бізнесу покращився, сподіваємося в наступному році отримати 93% замість 23% », – зазначив Рязанцев

Також менеджер «Укрзалізниці» заявив, що виконання заявленого прогнозу можливо лише за умови впровадження автоматичної індексації залізничного тарифу на індекс цін промислових виробників, зближення класів вантажів, уніфікації вартості порожнього пробігу вагонів і змін в тарифоутворенні, які дозволять підприємству відновлювати і містити локомотивний парк та інфраструктуру в належному стані.

За даними компанії, всього в 2019 році прогнозується перевезти 334,2 млн т вантажів, що на 3,7% (на 11,9 млн тонн) більше, ніж в 2018 році.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: