НОВИНИ

В Україні з’явився новий вид шахрайства

19.02.2023 18:21
700x371-62ebd93464af1

У Instagram та Telegram шахраї виманюють особисті дані українців, використовуючи брендування відомого мобільного банку monobank. Про це повідомляє rayon.in.ua, пише agronews.ua.

Ошуканти створюють велику кількість сторінок, на яких начебто віддають «просто так» 300 гривень кожному. Однак, щоб отримати гроші, потрібно дати номер своєї банківської картки. І хто знає, в чиї руки може потрапити інформація обманутої людини.

У службі підтримки monobank фактчекерам проєкту «Брехунець» підтвердили, що банк нікому не роздає по 300 гривень, і закликали НЕ надавати ніяких даних шахраям.

ПЕРЕВІРКА

Суть шахрайства полягає у тому, що невідомі створюють фейкову сторінку в Instagram, називаючи її, наприклад, «monobank_300 grn». В описі тільки така інформація: «Monobank дарує 300 грн» та є посилання на телеграм-канал. На сторінці – тільки один допис (теж начебто про «подарунки»), або ж немає жодного. Використовують крадене брендування того ж відомого банку.

Так виглядають сторіс шахраїв

Фейкова сторінка

Умови для отримання «халяви» – дуже прості. Шахраї просять робити сторіс з інформацією про те, що «Монобанк» начебто роздає 300 гривень, публікувати собі та відмічати фейкову сторінку. Далі треба скинути їм номер своєї картки у дірект і «чекати виплату».

Але, як нам повідомили у monobank, ніяких грошей обманута людина не отримає, бо інформація про роздавання 300 гривень українцям від цього банку  – ФЕЙК. Ба більше, своєю активністю можна привести до шахраїв нових користувачів і поставити під загрозу безпеку їх особистих даних.

У Telegram ми нарахували мінімум сім каналів, на яких ідеться про так звані «халявні 300 гривень». У Instagram масштаби набагато більші – аж 26 практично однакових сторінок!

Шахрайські профілі у Instagram та Telegram

Справжня сторінка “Монобанку”

На кожній з них є сторіс, а це означає, що кожною сторінкою хтось займається і масштаби шахрайської схеми – величезні. Тому що, наприклад, на одній з таких сторінок було понад 90 тисяч підписників. Але під час написання цього матеріалу сторінка стала недоступною. Очевидно, її видалив сам Instagram.

ВИСНОВОК

Будьте обачні і не ведіться на «халяву». Monobank не роздає українцям по 300 гривень за згадку в сторіс – це ФЕЙК.

Масштаби шахрайства – вражаючі, тому всю інформацію про актуальні розіграші чи акції варто шукати ЛИШЕ на офіційних сторінках банку, які відзначені синьою галочкою, тобто справді належать цьому сервісу.

Шахраї часто прикриваються відомими брендами, аби дискредитувати їх та виманити гроші в українців. Це грає на руку ворогу – росії, яка зацікавлена у руйнуванні нашої економіки і банківської системи зокрема.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: