НОВИНИ

В Україні з’явиться кластер спільнот бджолярів

13.06.2021 14:58
large-preview-shutterstock_22647070_600w

Українські бджолярі мають намір створити Кластер спільнот бджолярів, який надалі стане платформою для створення першого Медового парку в країні, тоді як сам мед може стати дефіцитним продуктом в Україні.  Про це повідомляє ukranews.com, пише  agronews.ua.

За задумом фермерів з Одеської області, нові проєкти повинні стати початком успішного розвитку і підтримки бджільництва в країні.  Кластер Бджолярів» і «Медовий парк» будуть не просто місцем, де збираються фахівці.

«Для створення такого кластера у нас історично склалися необхідні умови. На сьогодні ситуація така, що основна маса бджолярів — літні люди, які працюють за принципом «як дід навчив». Тому акцент робиться на оптовій реалізації меду замість виготовлення інших продуктів бджільництва», — пояснив засновник фермерського господарства «Здорова Бджола» Володимир Петрушев.

На базі «Медового парку» працюватимуть навчальні заклади для бджолярів і фахівців з питань виробництва ліків і харчових продуктів з меду. Також організатори збираються створити музей бджільництва, щоб показати розвиток цієї галузі крізь століття як в Україні, так і у світі.

Як уже повідомлялося, українські продукти бджільництва зацікавили Саудівську Аравію.

На третину зріс експорт меду з України за 2020 рік. Основними покупцями українського меду в січні-листопаді 2020 року було Польща (25% від всіх поставок), Німеччина (20%), Бельгія (11%) і США (10%).


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: