НОВИНИ

В Україні з’явиться додатковий платіж за газ

14.11.2023 19:03
gaz-keek-684x391-1

В Україні з’явиться третій комунальний платіж за газ. Споживачам потрібно оплачувати не лише за саме блакитне паливо та його доставку, а й за утримання внутрішньобудинкових мереж. Про це повідомляє top.today.ua, пише agronews.ua.

Для цього слід підписати договір із сертифікованою організацією та вносити плату.

Законодавство дозволяє обирати організацію, яка згідно з договором та на платній основі проводитиме роботи з обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Це можуть бути місцеві облгази та інші організації, які набули відповідних дозволів.

Наголошено, що у чинному законодавстві є застереження, що при незабезпеченні технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирному будинку розподіл газу припиняється. Проте до закінчення реформування нормативно-правової бази у зазначеній галузі припинення газопостачання облгазами лише через незаключення договорів на ТО можна вважати маніпулятивним. Такі дії порушують права мешканців.

Після впровадження третього платежу за газ, фахівці повинні щороку перевіряти газопроводи та наявність вільного доступу до них, стан кріплення та фарбування газопроводу, наявність футлярів у місцях прокладки через зовнішні та внутрішні конструкції, стан ущільнення міжтрубного простору. Вони повинні очищати його від бруду та при необхідності відновлювати.

Раз на півроку у багатоквартирних будинках – до початку та після закінчення опалювального сезону, проводиться перевірка на герметичність з’єднань газопроводів із газовим обладнанням. Процедуру здійснюють приладовим методом або мильною емульсією та усувають виявлені витоки газу.

В Україні з'явиться третій комунальний платіж за газ

Щороку необхідно перевіряти працездатність запірних пристроїв на газопроводах. Їх очищають від залишків мастила та корозії. Не рідше одного разу на рік проводиться технічний огляд газового обладнання – відповідно до рекомендацій та вимог заводів-виробників.

Нагадаємо, що більшість побутових споживачів одержують газ від Нафтогазу по 7,96 грн/кубометр. У листопаді ціна не зміниться, як і до кінця опалювального сезону.Перегляди: 433
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: