НОВИНИ

В Україні зростатимуть тарифи на комуналку

01.07.2024 14:11
12

Україна підписала меморандум із Міжнародним валютним фондом (МВФ), який передбачає поступове підвищення тарифів на газ та електроенергію після завершення війни. У документі мовиться, що з 1 червня 2024 року в Україні вже збільшили тариф на світло для населення на 64%, наблизивши його до рівнів окупності. Про це повідомляє Oboz.ua, пише agronews.ua.

Про це йдеться у Меморандумі з МВФ. Ці зміни передбачаються у розділі “Реформи енергетичного сектора” і спрямовані на відшкодування витрат енергетичних держпідприємств та захист вразливих домогосподарств.

Згідно з меморандумом, українська влада повинна буде поступово підвищувати тарифи на газ та електроенергію, як тільки дозволять умови. Це підвищення має відбуватися поступово, щоб забезпечити відшкодування витрат при одночасному наданні адекватної та цілеспрямованої підтримки вразливим домогосподарствам.

Також у документі йдеться про необхідність затвердити дорожню карту для поступової лібералізації ринків газу та електроенергії. Це завдання покладається на Кабінет Міністрів України. Там також прописано, що тарифи на комунальні послуги підвищуватимуться поступово.

Так, з 1 червня 2024 року в Україні вже було збільшено тариф на електроенергію для населення на 64%, що наблизило його до рівнів окупності та скоригувало стимули до використання електроенергії в опалювальний сезон. Оновлений меморандум із МВФ підписали президент України Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко та голова НБУ Андрій Пишний.Перегляди: 341
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: