НОВИНИ

В Україні зросли ціни на землю

02.07.2024 07:07
1

В Україні суттєво здорожчала земля сільгосппризначення. Поточна ціна – найвища за весь час існування ринку землі. Про це повідомляє Газета, пише agronews.ua.

У травні 2024 року середньозважена ціна гектара склала 45 тис. грн, що на 8,2% вище, ніж у квітні 2024 року, та на 5,6%, ніж у березні поточного року, йдеться у дослідженні Київської школи економіки (KSE).

“Зазначені ціни базуються на офіційних цінах, що реєструються у Реєстрі речових прав при укладенні угод купівлі-продажу. Ринкові ціни на землю можуть бути значно вищими, адже більша частина усіх угод укладаються за ціною”, – зазначається в дослідженні.

З початку 2024 року середні ціни на землю залишаються значно вищими, ніж у попередні періоди.

“Відтак, можна констатувати, що відкриття ринку земель для юридичних осіб у січні 2024 року спричинило структурні зміни умов на ринку. І як наслідок призвело до збільшення цінності сільгоспземель”, – констатували автори дослідження.

Загалом, по областях вартість гектара землі коливається від середніх 30,2 до 78,9 тис. грн/га. Найдорожче – на Івано-Франківщині, в середньому 78,9 тис. грн/га.

Дорога земля також у:

  • Львівській – 58,3 тис. грн/га;
  • Полтавській – 57,6 тис. грн/га;
  • Тернопільській областях – 55,7 тис. грн/га.


Перегляди: 56
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: