НОВИНИ

В Україні зросли ціни на ріпак

06.07.2021 07:30
c720a1cb2842

На тлі зростання світових цін на ріпак і канолу, минулого тижня також відзначилося зростання закупівельних цін на ріпак в Україні які виросли на 1000 грн/т до рівня 18500-18800 грн/т з поставкою в порт або 595-605 $/т, що майже на 50% перевищує рівні цін на початок минулого сезону. Про це повідомляє graintrade, пише agronews.ua.

Високі ціни на ріпак на початку сезону пов’язані з великим попитом з боку ЄС і хорошими продажами трейдерів українського ріпаку в Китай і навіть в Канаду.

Збирання ріпаку в Україні затримується через рясні опади в останні два місяці, але при цьому прогнози врожаю ріпаку підвищуються і можливо навіть перевищать рівень минулого сезону близько 2,6 млн тон незважаючи на зниження площ сівби.

Але якщо врожайність виявиться ще вище прогнозованої, то це може обвалити ціни після старту збирання, як це вже сталося на ринку ячменю і пшениці.

Високий рівень цін на ріпак, підтримується високими цінами на канолу в Канаді, де спостерігається не найсприятливіші умови для посівів особливо останні тижні, коли хвиля спекотної погоди накрила зону вирощування каноли, а кількість опадів обмежена.

У п’ятницю листопадові ф’ючерси на канолу на біржі знизилися на 2,2% до 812 CAD/т або 658 $/т, але в цілому за місяць виросли на 5,5%.

Статистичне бюро Канади підвищило прогноз площ сівби каноли в новому сезоні на 8,2% до 22,5 млн акрів, або 9,11 млн га, але через можливе зниження врожайності валовий збір зросте не так істотно.

Серпневі ф’ючерси на ріпак на Euronext в п’ятницю знизилися на 1,25 €/т до 536,5 €/т або 636,1 $/т, хоча в цілому за тиждень котирування виросли на 29,5 €/т.

Зростання цін на нафту, а також відновлення котирувань на пальмову олію які за тиждень зросли на 7,6% надаватимуть підтримку котируванням на рослинні олії та цінам на ріпак.

Ціни на соняшник в Україні старого і нового врожаю зараз вирівнялися на один рівень близько 16000-17000 грн/т з доставкою на завод, що буде також надавати підтримку цінам на ріпак від зниження після збільшення поставок по ходу збирання нового врожаю.

Нагадаємо ціни на сезонні ягоди в Україні.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: