НОВИНИ

В Україні зросли ціни на молоко

04.10.2021 08:36
picture2_ukrainskie-moloko_361261_p0

В Україні кожного місяця ціна молока зростає. За останній місяць молоко подорожчало на 0,65 грн/л і тепер його середня вартість становить у виробників — 21,98 грн/л. За рік ціна продукту зросла на 3,5 грн/л або на 15%. Експерти стверджують, що висхідна динаміка триватиме. Про це повідомляє Держстат, пише agronews.ua.

Наразі, найдешевше молоко від виробників коштує в Чернівецькій обл. — 15,9 грн/л, а найдорожче в Кіровоградській обл. — 26,88 грн/л. 

Щодо середніх закупівельних цін молока різних ґатунків, то динаміка також позитивна:

вищий ґатунок — 11 111 грн/т (за місяць зростання в ціні на 1%, за рік — на 16%);

перший ґатунку — 10 177 грн/т (за місяць зростання в ціні на 3%, за рік — на 12%);

молоко від населення — 6 590 грн/т (за місяць зростання в ціні на 3%, за рік — на 20%).

На думку аналітик АВМ Володимира Андрійця, впродовж жовтня висхідний тренд буде зберігатися, хоча темпи зростання можуть бути значно меншими в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. В цьому вирішальне значення матимуть вартість кормів цьогорічного врожаю.

Дефіцит сировини та скорочення ВРХ також додають тиску на ціни. Зокрема, нещодавно йшлося, що в Україні за рік скоротилось виробництво промислового молока попри той факт, що кількість корів у с/г господарствах зросла.

Нагадаємо, що В Україні очікують нового стрибка цін на соняшникову олію.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: