ВАЖЛИВО

В Україні знову подорожчало молоко

04.09.2021 18:26
1

В Україні продовжують зростати закупівельні ціни на молоко. Причина такої ситуації на внутрішньому ринку – зменшення пропозиції сирого молока. За останній місяць ціни в середньому зросли на 0,3 грн за кілограм. Про це повідомляє SEEDS, пише agronews.ua.

Варто зазначити, що ціни більш помітно зросли на молоко нижчих ґатунків. Таким чином, різниця між котируваннями продукту різних категорій зменшилась. Але аналітик Асоціації виробників молока (АВМ) Володимир Андрієць вважає це явище тимчасовим.

“Наразі зафіксовані наступні середні ціни на молоко-сировину: екстраґатунок – 10,65 грн/кг (+20 коп.), вищий – 10,50 грн/кг (+30 коп.), перший – 10,30 грн/кг (+40 коп.) без ПДВ. Середні ціни на великі та середні партії молока екстраґатунку по регіонах: північ та центр – 10,8 грн/кг, південь – 10,9 грн/кг, схід – 10,75 грн/кг, захід – 10,70 грн/кг”, – зазначають у галузевій асоціації.

Подорожчання сирого молока в Україні триватиме і надалі – щонайменше протягом наступних двох місяців. Зростуть і роздрібні ціни на молочну продукцію, вважають аналітики АВМ.

“Фактором, що надаватиме підтримку цінам, звичайно, буде дефіцит сировини, який посилюватиметься і надалі. Одним з головних чинників, що може протидіяти цьому, є від’ємна рентабельність виробництва молочної продукції у переробників, які опинилися між лещатами вартості сировини та опору з боку торговельних мереж. Тим не менш, економіка виробництва готової продукції потребуватиме перегляду відпускних цін, що може стати причиною зростання цін на полицях цієї осені”, – зазначає Володимир Андрієць.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: