НОВИНИ

В Україні знайшли вихід здешевшання олії та борошна

13.10.2021 17:03
olyya-y-sahar

Шипшина – досить корисний продукт. Її ягоди використовують у фармацевтичній галузі та для створення косметики. Зокрема, високо цінується олія з кісточок плодів. В Україні шипшину збирають переважно з дикорослих кущів, утім промислові плантації цієї культури можуть давати значний прибуток, тому ніша виглядає досить економічно привабливою. Про це повідомляє SEEDS, пише agronews.ua.

Фермерський кооператив на Одещині вирощує високовітамінні промислові сорти шипшини. Вони відрізняються від дикорослих, зокрема, деякі сорти не мають колючок, тому плоди легше збирати.

“Перевагою сортової шипшини є те, що вона легко відділяється від гілки, таким чином, ягоди не пошкоджуються”, – зазначає Павло Тулба, голова кооперативу.

Урожайність шипшини може сягати 6 тонн з гектара. Після збору урожаю у кооперативі шипшину переносять у сушарку, яку обладнали фермери. Ягоди сортують. Частина продається у цілому вигляді, а частину – подрібнюють. Подрібнена шипшина – це борошно зі шкірки, його використовують для виробництва чаю та біодобавок. Насіння ж шипшини, яке залишилось після подрібнення, йде на виробництво олії. Шипшинову олію закуповують фармацевтичні компанії.

Кілограм свіжих ягід коштує 20 гривень. Утім переробка дозволяє збільшити вартість шипшини у три рази.

Нагадаємо, що Ціни на соняшникову олію знову піднялися.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: