НОВИНИ

В Україні знаходиться рекордна кількість нереалізованої картоплі

18.04.2022 17:04
Potato-full

У картоплесховищах України станом на середу квітня знаходиться рекордна кількість нереалізованої картоплі. Виробники не планують садити чіпсові сорти картоплі. Крохмальні заводи не працюють, бо розташовані на території Чернігівської та Київської областей і опинилися в окупації. Доцільності в їх запуску немає. Про це повідомляє експерт Всесвітнього банку з розвитку плодоовочівництва Оксана Руженкова, пише agronews.ua.

«На складах знаходиться рекордна кількість картопляного крохмалю, що був виготовлений восени 2021 — взимку 2022 року. За відсутності експорту наявного в державі крохмалю для задоволення внутрішніх потреб вистачить мінімум на два роки», — сказала експерт.

Вона зауважує, що оперативне збільшення потужностей із виробництва сухого картопляного пюре – чудовий варіант прогодувати армію та забезпечити громадян України принципово важливим для харчування продуктом. Буде неприпустимою помилкою втратити таку кількість картоплі.

«Без допомоги держави виробники крохмалю самотужки не зуміють провести релокацію підприємств та їх оперативну модернізацію. Їм терміново потрібна допомога». 

Зокрема, за словами директора підприємства Василя Левицького, крохмальний завод ТОВ «Левона», що в м. Седнів на Чернігівщині, відновив свою роботу після окупації.

Наразі ТОВ «Левона» вивчає можливість релокації в Західні області, куди логічно зміститься сировинна база.

Читайте також: Названо регіон, де суттєво збільшать посівні площі.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: