ВАЖЛИВО

В Україні значно затримується сезон цибулі

27.05.2021 09:33
cibulja-ripchasta-karatalskogo-harakteristika-i_1

У поточному році сезон реалізації озимої цибулі в Україні почнеться мінімум на 2 тижні пізніше звичайних строків. Причина – несприятливі погодні умови в основних регіонах виробництва і, як наслідок, часткова втрата врожаю озимої цибулі. Про це повідомляє EastFruit, пише agronews.ua.

За інформацією фермерів, головною причиною більш пізнього старту є дощова і затяжна весна, а також достатньо холодна зима. Ще однією причиною, яка вплине як на якість, так і на врожайність озимої цибулі, є час посадки даної культури. Більшість українських виробників, розраховуючи вийти на ринок з продажем озимої цибулі раніше, в минулому році почали сіяти озиму цибулю в 10 числах серпня, що і призвело до часткового вимерзання даної культури в зимовий період.

За словами самих виробників, перші партії озимої цибулі надійдуть в продаж приблизно днів через 10. Тим часом більшу частину пропозицій на ринку становить цибулю минулорічного врожаю. Ціна на дану продукцію поки залишаються стабільною – 4-6 грн / кг ($ 0,15-0,22 / кг). Також, на поточному тижні на українському ринку з’явився імпортний ріпчасту цибулю нового врожаю виробництва Узбекистан. На сьогоднішній день дана продукція надходить у продаж в середньому по 10 грн / кг ($ 0,36 / кг).

При цьому відзначимо, що більш пізній початок сезону реалізації озимої цибулі, українських виробників абсолютно не радує. За їх словами, така ситуація лише посилить конкуренцію як з імпортною продукцією, так і з ріпчастою цибулею нового врожаю місцевого виробництва, і почати сезон продажів за прийнятними цінами їм навряд чи вдасться. Для порівняння, в аналогічний період минулого року ціни на озиму цибулю в Україні озвучувалися на рівні 5-7 грн / кг ($ 0,18-0,25кг).

Нагадаємо, що у світі створили першу веганську суміш для немовлят.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: