АНАЛІТИКА

В Україні змінилися ціни на огірки

14.05.2021 09:09
9-nezamenimyih-01

Збільшення пропозиції тепличних огірків на українському ринку, змушує виробників переглядати ціни на дану продукцію в бік зниження. Про це повідомляють аналітики проекту “АПК-Інформ: овочі і фрукти”, пише agronews.ua.

Також тиск на ціни в даному сегменті ще надає те, що оптові компанії та роздрібні мережі все частіше відмовляються від закупівель великих партій тепличного огірка, посилаючись на низькі темпи збуту в роздрібній торгівлі. Як результат, на складах компаній вже скупчилися значні обсяги нереалізованої продукції, якість якої починає погіршуватися.

На сьогоднішній день тепличні комбінати вже готові відвантажувати горбкуватий огірок по 18-22 грн / кг ($ 0,65-0,80 / кг), що в середньому на 15% дешевше, ніж в кінці минулого тижня. У той же час, ціни на гладкий огірок поки залишаються стабільними, продаж даної продукції на даний момент здійснюється в межах 18-20 грн / кг ($ 0,65-0,72 / кг), що відповідає рівню цін минулого тижня.

Чергове зниження в сегменті тепличного огірка виробники пояснюють суттєвим збільшенням пропозиції даної продукції з літніх теплиць, яка на сьогоднішній день надходить в продаж по 15-17 грн / кг ($ 0,54-0,62 / кг).

Відзначимо, що на сьогоднішній день тепличні комбінати в Україні вже змушені реалізовувати гладкий огірок в середньому на 28% дешевше, ніж в аналогічний період минулого року. У той же час, ціни на горбкуватий огірок за рік знизилися в середньому на 42%. При цьому багато учасників ринку поки не бачать перспектив для поліпшення даної ситуації і не виключають можливості подальшого зниження цін на тепличні огірки, оскільки вибірки даної продукції в стаціонарних комбінатах продовжують збільшуватися.

Нагадаємо, що Молдова може обмежити експорт української плодоовочевої продукції.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: