НОВИНИ

В Україні злетіли ціни на основні продукти

14.04.2021 09:09
69_main

Покупцям доводиться замінювати звичну їжу на більш дешеву. Що буде з цінами далі, розповіли експерти. Про це повідомляє Сьогодні, пише agronews.ua.

Соняшникова олія по всьому світу подорожчала до максимуму за 10 років. Україна – головний виробник цього продукту, але зростання цін не оминуло й наші магазини. Літр олії продають вже по 60 гривень. Крім того, подорожчали яйця (майже вдвічі за два місяці), м’ясо, молоко, борошно і цукор. Тобто всі найважливіші продукт.

У магазинах покупці скаржаться, що від дорогих яєць доводиться відмовлятися. А замість соняшникової олії люди беруть свинячий жир на ринку. Причин подорожчання кілька, кажуть фахівці. Наприклад, соняшникова олія злетіла в ціні через неврожай.

“Україна забезпечує половину світового експорту олії. Отже, неврожай в Україні сам по собі спровокував зростання цін”, – пояснив економіст Борис Кушнірук.

Неврожай позначився і на вартості інших продуктів. Крім того, вплинула коронакриза. Ці чинники характерні для всього світу. Але в Україні є і свої власні – наприклад, підвищення мінімальної зарплати та тарифів. Фермерам вже довелося підвищити розцінки, але вони все ще запевняють, що працюють у збиток:

“Собівартість виробництва огірків зросла на 33% порівняно з минулим роком”, – навів приклад фермер Володимир Метельський.

Нагадаємо, що Україна втратила лідерство в поставках кукурудзи.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: