НОВИНИ

В Україні збільшилася кількість площ, охоплених ґрунтовою засухою

05.09.2022 14:36
5a09faeba6bb8ab3b1f632ffd0da5757_w640

Станом на кінець серпня (за експертною оцінкою та фактично визначеними запасами продуктивної вологи) близько 30% площ були охоплені ґрунтовою засухою, що більше, ніж в минулому році. Майже стабільно високою (+24-29°С), що на 3-5°С вище середніх багаторічних значень, була температура ґрунту на глибині 10 см на більшій частині території, пише agronews.ua.

«Упродовж третьої декади серпня поповнення запасів вологи у ґрунті не відбувалося через відсутність опадів, ґрунт на площах, призначених для сівби озимих культур урожаю 2023 р., був переважно слабкозволоженим, у багатьох районах східних і південних областей він був зовсім сухим», – вказали експерти.

Зазначається, що нетипові для кінця серпня умови спостерігалися у західних областях, де відзначалися мало характерні для цього регіону та сезону високі температури повітря та високі температури ґрунту як на поверхні, так і на глибинах.

«Сівба озимого ріпаку, обґрунтовані кліматичні строки сівби якого закінчуються у першій декаді вересня, відбувалася у досить складних умовах, часом припинялася через сухість ґрунту. Лише на невеликих площах західних і північних областей зволоження орного шару ґрунту було задовільним», – пояснили в Укргідрометеоцентрі.

Згідно з даними вчених, найбільшим дефіцитом серпневих опадів відзначилися багато районів Житомирської, Рівненської, Вінницької, Львівської, Закарпатської областей, де ефективні дощі випадали 2-3 дні, а їхня кількість не перевищила 30-55% норми.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: