НОВИНИ

В Україні запустять виробництво біометану на двох заводах

17.10.2022 16:13
zavody

До кінця 2022 року в Україні введуть в експлуатацію перші два біометанові заводи – на Чернігівщині потужністю до 3 млн куб. м палива на рік, другий – на Вінниччині потужністю до 10 млн куб. м на рік. Як повідомляє пресслужба Мінагрополітики, у 2023 році планують доєднатися ще п’ять виробників, пише agronews.ua.

Зазначається, що за розрахунками Біоенергетичної асоціації, до 2030 року Україна здатна повністю замістити імпортований природний газ в обсязі до 10 млрд куб м на рік і в цій частині стати енергонезалежною.

На думку Сергія Кравчука, генерального директора агрохолдингу «Галс Агро», якщо кожне з агропідприємств відведе усього 5-10% землі під вирощування енергетичних культур та збирання соломи для виробництва біометану – Україна не тільки забезпечить власні потреби, але і зможе стати вагомим імпортером біометану до країн Європи.

При цьому для господарств дохід з гектару ріллі зросте мінімум втричі у порівнянні з вирощуванням традиційних культур для експорту зернових.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: