ВАЖЛИВО

В Україні запровадять нові правила демобілізації із ЗСУ

05.06.2023 16:22
c4ca9256e65375ee184cc5b67369a740

Влітку на українців чекають зміни у правилах мобілізації та проходження ВВК. Крім того, зі дня на день очікують змін у процедурі демобілізації. Право на дострокову демобілізацію можуть отримати більше службовців ЗСУ. Що і як зміниться вже найближчим часом, розповів UBR, пише agronews.ua.

Мобілізація охопить більше громадян

Мобілізацією тепер зможуть охопити більше українців. Справа в тому, що днями Верховна Рада знизила верхню межу віку призову на строкову армійську службу. Він тепер становить не 27 років, а 25. Завдяки цьому з 25 років чоловіки вже не вважатимуться призовниками, а отримають статус військовозобов’язаних. Отже, на них поширюватимуться правила мобілізації, і їх зможуть призивати на службу до ЗСУ.

ВВК працюватимуть не лише у військкоматах

Військово-лікарські комісії (ВВК) тепер функціонуватиму не лише при військкоматах, а й у багатьох медичних установах державної та комунальної форми власності. За рахунок цього період перевірки військовозобов’язаних громадян на придатність до військової служби скоротиться.

Досі ВВК працювали лише при ТЦК (військкоматах), і це створювало великі складнощі для проходження медичного обстеження військовозобов’язаних. Діючі ВВК уже погано справлялися з напливом призовників, поранених та мобілізованих. Тепер їх розвантажать, створивши додаткові комісії при лікарнях і поліклініках.

Військовослужбовці отримають додаткове право на дострокову демобілізацію

Дострокова демобілізація з ЗСУ стане доступною більшій кількості військовослужбовців. Деякі з них матимуть право демобілізуватися за власним бажанням. Підстави для цього містяться у законопроекті №8009, який вже ухвалено Верховною Радою. Зосталось лише президенту поставити під ним підпис. Як тільки він його підпише, закон набуде чинності.

Згідно із цим законом, право на дострокову демобілізацію отримають військовослужбовці, близькі родичі яких загинули на війні. Вони зможуть подати рапорт про дострокову демобілізацію із ЗСУ. До переліку близьких родичів входять: син, дочка, батько, мати, дід, бабуся, чоловік, дружина, брат або сестра.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: