НОВИНИ

В Україні запрацюють європейські гігієнічні вимоги до виробництва мінеральних вод

21.05.2021 09:04
384015685

19 травня в Мін’юсті зареєстровано наказ Мінекономіки №741 від 12 квітня «Про затвердження Гігієнічних вимог до виробництва та обігу вод природних мінеральних і вод джерельних». Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, пише agronews.ua.

Наказом визначаються гігієнічні вимоги до:

– виробництва та обігу води природної мінеральної та води джерельної;

– обладнання і технологічного устаткування, які використовуються під час вказаних вище процесів;

– обробки води природної мінеральної та джерельної.

Також наказ врегульовує питання маркування і застосування щодо води природної мінеральної та джерельної окремих видів тверджень (як то: «стимулює травлення», «підходить для приготування їжі для немовлят» і т.п.).

Заступник Міністра Сергій Глущенко повідомив, що наказ ґрунтується і відповідає вимогам Директиви Європейського парламенту і Ради ЄС 2009/54/EC від 18 червня 2009 року про використання і розміщення на ринку природних мінеральних вод.

«Запровадження європейських гігієнічних вимог сприятиме розширенню ринку реалізації українських мінеральних і джерельних вод, сприятиме залученню інвестицій у їх виробництво, створить умови добросовісної конкуренції на ринку. Крім того, реалізація наказу позитивно вплине на дотримання прав та інтересів споживачів», – зазначив Глущенко.

Наказ набере чинності через три місяці з дня його офіційного опублікування.

Нагадаємо, що Мінекономіки впроваджує європейську практику маркування м’яса, оливкової олії та меду.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: