НОВИНИ

В Україні з шахрайством в лісовій галузі будуть боротися завдяки фотографії

15.06.2024 13:15
MyCollages-36

В Україні запроваджено ще один обов’язковий цифровий інструмент для запобігання зловживанням у лісовій галузі — фотофіксація деревини. Про це повідомили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів.

Відповідні зміни схвалив Кабінет Міністрів України на своєму засіданні. Відтепер система електронного обліку деревини формуватиме ТТН-ліс лише після завантаження у неї фото лісовоза з деревиною. Це дозволить ввести додатковий інструмент простеження руху деревини до місця призначення.

Тепер завантажена на лісовози деревина фотографується з чотирьох ракурсів, після чого світлини завантажуються в систему ЕОД. Лише після цього відбувається оформлення ТТН. Ідея  фотофіксації деревини втілюється в рамках цифровізації галузі, сам досвід запозичений у румунських колег у рамках міжнародної співпраці.

Раніше при перевезенні деревини у ТТН-ліс зазначалися лише дата, обсяг продукції, дані водія та автомобіля, номера бирок. І співробітники лісгоспів могли перебити бирки та вивезти за однією ТТН декілька партій деревини приблизно однакового обсягу. Виявити підміну при перевірці автомобіля на дорозі досить складно, бо формально у водія всі документи нібито в порядку», – зазначили у відомстві.


Перегляди: 28
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: