НОВИНИ

В Україні виготовляють унікальні продукти з амаранту

06.05.2022 15:02
В Україні виготовляють унікальні продукти з амаранту

Попри складну безпекову та економічну ситуацію в країні нішеві аграрні галузі продовжують розвиватися. Зокрема, не зупиняється розвиток амарантової ніші. Уже понад 200 українських господарств мають досвід вирощування амаранту. До того ж розвивається і переробка. Україна навіть виробляє унікальні продукти з амаранту, аналогів яким немає. Про це повідомляє SEEDS, пише agronews.ua.

“Амарант – то джерело здоров’я, сили та натхнення. Амарантова Україна – вона згуртована, заможна в майбутньому, добра, відчайдушна, непохитна та значуща. Також співпрацюємо з науковцями та практиками з Іспанії, Франції, Німеччини, Словаччини, Хорватії, Болгарії, Фінляндії, Латвії, Литви, США, Мексики, Молдови, Казахстану, Грузії, Киргизстану. Реалізуємо спільні наукові проекти, ділимося досвідом вирощування амаранту”, – розповідає Олександр Дуда, голова Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції.

В Україні виробляють широкий асортимент продукції з амаранту: олію, борошно, крупи, пластівці, панірувальні сухарі, хлібобулочні, кондитерські та макаронні вироби, швидкі сніданки, хлібці, фармацевтичні препарати та косметичні засоби, горілчані вироби, медовий амарант, прикормки для риб, суміші для дитячого харчування, гранолу, корми для сільськогосподарських та свійських тварин, попамарант, екстракти, фіто-чай, мікрогрін, гранули з вегетативної маси, силос.

“Є ряд інноваційних унікальних продуктів, що виготовляються тільки в Україні – олія із зародків амаранту, медовий амарант, шліфована амарантова крупа, знежирені пластівці”, – говорить голова профільної асоціації.

Що ж до подальшого розвитку галузі, Олександр Дуда говорить: “Щороку в Україні проводимо міжнародні семінари з вирощування та переробки амаранту. Цього року після перемоги проведемо вже шостий. Ні кроку назад, тільки вперед. І цього року Україна буде з амарантом, а наші закордонні партнери – з якісною продукцією та сировиною. Тримаймо стрій на економічному фронті”.

Читайте також: Сільське господарство в умовах війни: як залучити фінансування.



Перегляди: 7
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: