НОВИНИ

В Україні введуть новий податок на солодкі газовані напої

12.01.2022 09:32
5c2cc2afde848_beverage_caffeine_carbonated_1251094

За словами Радуцького, у суспільства є розуміння, що вживання солодких газованих напоїв шкодить здоров’ю, заявив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги України Михайло Радуцький. Про це повідомляє unian.ua, пише agronews.ua.

«Перед Новим роком запропонував депутатам спільно з економічними експертами, дієтологами, педагогами, представниками батьківських організацій обговорити питання обмеження споживання солодких газованих напоїв. У багатьох країнах світу вже був введений так званий спеціальний податок «на цукор». Як результат, виробники знижують вміст цукру в напоях, а споживачі (особливо діти та підлітки) починають віддавати перевагу більш корисним продуктам», — зазначив Радуцький.

За словами Радуцького, у суспільства є розуміння, що вживання солодких газованих напоїв шкодить здоров’ю.

«Судячи з відгуків в соцмережах і коментарів у ЗМІ, моя пропозиція сприйнята досить позитивно. У суспільства є розуміння, що постійне вживання солодких газованих напоїв шкодить здоров’ю. І це дуже добре», — зазначив Радуцький.+

За його словами, в контексті обговорення ініціативи експерти підіймають питання про те, як планується витрачати зібрані кошти.

«Моя позиція — левова частина «цукрового» акцизу має витрачатися на програми лікування і профілактики діабету (через збільшення фінансування НСЗУ), а також здорове харчування школярів. Завдяки акцизу ми зможемо, наприклад, профінансувати поставки в школи фермерського молока», — підкреслив Радуцький.

Читайте також: В Україні з’явиться нова аграрна виставка AGRO KHARKIV.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: