ВАЖЛИВО

В Україні встановлено рекорд: вирощено найбільшу ягоду органічної лохини

04.08.2021 19:07
unnamed

В Україні встановлено новий органічний рекорд: вирощено найбільшу ягоду органічної лохини, яка увійшла до Національного реєстру рекордів. Про це повідомляє Швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», пише agronews.ua.

Компанія СВК «ЯГІДКИ» (ТМ «BigBlue») вирощує органічну лохину на Київщині. Ягода-рекордсменка виросла на кущі сорту Чандлер, має вагу 9 г, а її діаметр сягає 30,5 мм.

Компанія почала вирощування органічної лохини ще у 2016 році. З одного куща збирають 2 кг ягід. Щороку є ягоди рекордної величини, та лише цього року вирішили зафіксувати їхній розмір на рівні рекорду.

Олег Науменко, засновник компанії СВК «ЯГІДКИ» (ТМ «BigBlue») зазначає, що Україна має дивувати не лише вітчизняних, а й закордоних споживачів. Адже за нашими успіхами також пильно стежать в Європі, Об’єднаних Арабських Еміратах та інших країнах.

Рекорд найбільшої ягоди лохини, вирощеної за органічної технологією, зафіксували експерти Національного реєстру рекордів України. За їхніми словами, це перше зафіксоване досягнення серед ягід в Україні.

Агроном компанії зазначає, що на розмір ягоди впливає система живлення та захисту, зимова обрізка та постійний контроль. Щомісяця проводиться аналіз, який визначає яких елементів не вистачає рослині та коректується живлення відповідно. Ягоди вирощують без використання хімікатів та стимуляторів росту, а також минулого року на полі встановили метеостанцію для автоматизації процесу.

Більшість ягоди попадає на ринок України, частина експортується за кордон. Серед найближчих планів – початок співпраці з Китаєм. 


Перегляди: 28
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: