НОВИНИ

В Україні впадуть обсяги виробництва соняшникової олії

10.05.2022 13:25
40_main-1-26754

Гуртові ціни на олію в Україні, ймовірно, знизяться, але це мало позначиться на роздрібній вартості. Таку думку висловили економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак та голова Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, повідомляє UBR, пише  agronews.ua.

«Там багато факторів. Наприклад, ціна залежить від місця покупки та бренду. Тому такого поняття, як роздрібна ціна на олію — немає. Є ціна на конкретний бренд у конкретному місці», — пояснив Андрій Ярмак.

Згідно з даними, на сьогодні 1 літр олії в Україні коштує від 60 грн до 70 грн. За словами експертів, стрімке подорожчання цього продукту в 2021 р. було пов’язане з відкритим ринком, через що вартість встановлювалася за експортною ціною. Наразі ринок повністю закритий, тому ціна залишається без змін.

«Швидше за все, ціна падати не буде, а протримається на рівні собівартості виробництва. Також буде зменшуватись обсяг виробництва соняшникової олії, а частина заводів — закриються», — пояснив Олег Пендзин.

Разом з тим, на думку експертів, існує варіант заміни соняшникової олії на соєву, пальмову та ріпакову. Однак у цьому випадку якість продуктів буде гіршою.

Також найголовніші економічні новини читайте за посиланням.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: