НОВИНИ

В Україні відновлюються контейнерні перевезення у ключові порти

20.06.2024 13:15
5

Maersk і Hapag – Lloyd оголосили про відновлення контейнерних перевезень у ключові порти України на Чорному морі з середини червня 2024 року. Контейнерні перевезення поновлюються вперше після початку вторгнення російських військ в Україну. Про це повідомляє EastFruit, пише agronews.ua.

Це стало можливим після того, як Україна розгромила чорноморський флот агресора, знищивши основну кількість кораблів і навіть один підводний човен, і загнавши залишки флоту росії у віддалені порти.

Наразі експортери яблука з України вже почали отримувати пропозиції про перевезення фруктів на експорт у контейнерах. При цьому, за словами експортерів, вони не поспішають укладати договори на експорт, тому що загальні витрати виходять занадто високими. Крім власне фрахту, необхідно оплатити поставку контейнера в порт, а, з огляду на високі військові ризики й вартість страхування, це досить недешево.

Загалом, наразі експорт яблука з України здійснюється переважно через портову інфраструктуру Румунії. При цьому наразі цей маршрут виявляється навіть дешевшим, ніж поставки безпосередньо через новостворені маршрути з портів України на Чорному морі. Щоправда, експортери й великі виробники яблука не виключають, що ставки можуть знизитися вже найближчими місяцями, у міру нарощування обсягів перевезень.

Зазначимо, що в сезоні 2024/25 років обсяги яблука, доступного для експорту з України, можуть виявитися невисокими, враховуючи складні погодні умови весни 2024 року. У багатьох регіонах країни відзначається втрата частини врожаю яблука та більший ніж зазвичай відсоток пошкодження градом.Перегляди: 38
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: