АГРОРЕГІОНИ

В Україні відновлюють виробництво улюбленого напою київських князів

15.11.2022 18:19
NSV_6752

Напої на основі натурального меду є найдавнішими на землі, їх виготовляли ще з часів шумерської цивілізації. В Київській Русі, як свідчать літописи, медовуха була популярним напоєм, князі пригощали гостей «медом-пивом». Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики, пише agronews.ua.

В Україні відроджуються давні традиції медоваріння та розвивається виробництво автентичного медового напою. За сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства з 2018 року малим виробникам виноробної продукції було скасовано 140 дозвільних документів та ліцензію, яка коштувала 500 тисяч гривень та встановлено акциз встановлено акциз – 1 коп. а з 1 січня 2022 року відмінено й акцизне маркування. Тобто виробники не витрачають додаткові кошти й ресурси на виготовлення акцизних марок та нанесення їх на пляшку з продукцією.

Єдина умова для виробника – мати пасіку та виготовляти напої із власної сировини. Такі кроки дали серйозний стимул для розвитку малих підприємств. Одне з таких успішно працює на Київщині. Першу в Україні промислову медоварню «Медовий спас» відвідав Директор Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак. Підприємство поєднало давні традиції медоваріння та сучасні технології, завдяки яким можна робити сік навіть із таких щільних ягід як жимолость і терен.

Зокрема тут виготовляють напій «Сікера», який вважають найдревнішим на землі. Він виготовляється з натурального меду, соків ягід і фруктів прямого віджиму без додавання цукру й спирту, будь-яких барвників.

«Промислове медоваріння – це лише відновлення прадавніх українських традицій, культури споживання, а й розвиток малого підприємництва, створення робочих місць, розвиток громад та наповнення бюджету», – зазначив Ігор Віштак.

Він додав, що ця галузь має оптимістичні перспективи.

Читайте також: Міравіс® Ейс — потужна формула, новий рівень захисту колосу


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: