НОВИНИ

В Україні відбудеться масштабне скасування пенсій

05.09.2023 18:17
1693216910_pens

В Україні готують масштабне скасування пенсій. Без виплат можуть залишитися тисячі людей похилого віку, на яких впаде підозра, що їх немає серед живих. Про це повідомляє finance.today.ua, пише agronews.ua.

Відповідний законопроект уже пройшов у парламенті перше читання. Якщо він пройде і друге читання (а ймовірно, так і буде), то вже незабаром тисячі пенсіонерів будуть позбавлені виплат.

Як пояснили в уряді, новий закон має дві мети:

  • вирішення питання зі стажем українців, які працювали певний період за кордоном;
  • вирішення питання щодо припинення виплати пенсій “мертвим душам”.

Щодо першого пункту, то ухвалення цього закону явно полегшить отримання пенсії для багатьох українців, які працювали за кордоном, і, зокрема, у Росії. Більшості з них цей стаж роботи врахують. Не врахують стаж лише тим, хто після 2014 року добровільно працював в органах влади на окупованій території, або перебував на службі у незаконних військових формуваннях.

А от щодо другого пункту, то тут основна мета нового закону – скасування пенсій громадянам з окупованих територій, про долю яких нічого не відомо.

“Створити механізм, щоб не платити пенсії, якщо людини насправді вже немає, але зафіксувати це неможливо. Це складна тема, ніхто не розуміє зараз, скільки пенсіонерів загинуло. Я про тих, хто залишався на окупованій території, у сірій зоні”, – поділився співробітник апарату Кабміну, який побажав залишитись не названим.

Досі це можна було опосередковано з’ясувати лише з тими пенсіонерами, які отримували пенсії через Укрпошту. Вони або особисто приходили у поштові відділення за виплатами, або ж їм приносили пенсію додому. Проте більшість пенсіонерів ще до війни перейшли на банківське обслуговування, і тому їм виплачують пенсії грошовими переказами на банківські картки. А хто і як отримував гроші зі своїх карток, до того державі не було ніякої справи.

Тепер же, якщо цей закон ухвалять, то банки зобов’язані будуть повідомляти Пенсійний фонд про тих отримувачів виплат, які не знімали гроші зі своєї картки і не проводили жодних платежів протягом півроку. З таких карток зараховані гроші вилучатимуть та надсилатимуть назад на рахунок ПФУ.

Як це відбуватиметься?

Спочатку одержувачу виплат повідомлять за два тижні до шести місяців, що незабаром буде півроку, як він не отримував грошей зі своєї картки. Якщо за ці два тижні жодного руху за рахунком так і не буде, то банк зобов’язаний буде повідомити про це Пенсійний фонд. А далі ПФУ вже вилучить усю суму грошей, що накопичилися на рахунку.

Якщо після цього пенсіонер з’явиться, він зможе повернути вилучені гроші, однак зробити це буде непросто. Потрібно буде пройти фізичну ідентифікацію, довести, що він живий. Та й то не факт, що ці гроші повернуть назад.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: