НОВИНИ

В Україні успішно розвивається садівництво

05.07.2024 13:11
1

Українське садівництво зробило великий прорив за останнє десятиліття. Сьогодні це успішний конкурентоспроможний сектор у Європі та світі. Про це повідомив виконуючий обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, пише agronews.ua.

За його словами, розвитку садівництва сприяла низка факторів, зокрема державні програми підтримки галузі, земельна реформа. Проте основну роль відіграли підприємці, саме завдяки їх відданості справі, професійності і креативності галузь розвивається.

«Садівництво в Україні за останнє десятиліття зробило справжню революцію. Раніше Україна постійно імпортувала фрукти та ягоди. Зараз ми повністю забезпечуємо внутрішні потреби і є стабільними експортерами фруктів на ринки ЄС. Це визнання того, що українська продукція високої якості і конкурентна по ціні», –  підкреслив Тарас Висоцький.

Він також нагадав про державну допомогу, яку можуть отримати садівники. Зокрема, з 2022 року для малого і середнього бізнесу діє урядова грантова програма з розвитку садівництва. Згідно з умовами, підприємець може отримати грант до 7 млн гривень. За два з половиною роки видано грантів на суму майже 800 млн гривень, для майже 2 600 га нових садів. Це також нові робочі місця для понад 800 постійних та 25 тисяч сезонних робітників.Перегляди: 105
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: