АНАЛІТИКА

В Україні стрімко дорожчають тепличні огірки

12.12.2022 10:07
dwh6vk---c16x9x50px50p-c16x9x50px50p--060461489fed4c94f952f2b2f972ba5f

На українському ринку стрімко зростає ціна імпортного тепличного огірка. Зростання цін на цю продукцію продиктоване насамперед обмеженою пропозицією огірка на ринку. Більшість українських комбінатів вже завершили сезон продажу, а постачання із зовнішнього ринку, зокрема з Туреччини, є досить нестабільним. Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit, пише  agronews.ua.

За даними щоденного моніторингу проєкту, станом на 8 грудня, тепличні огірки на українському ринку пропонувалися до продажу по 50-65 грн/кг ($1,37-1,78/кг), що в середньому на 14% дорожче, ніж тижнем раніше.

Підвищувальний ціновий тренд у сегменті огірка, за словами операторів ринку, провокується помітним збільшенням попиту на цю продукцію напередодні новорічних свят. Водночас пропозиція місцевого огірка досить обмежена. Основний обсяг ринку складає виключно імпортна продукція виробництва Туреччина. У цьому подорожчання цієї продукції відзначається й у країні-виробнику.

Ключові гравці ринку впевнені, що вже найближчим часом варто очікувати на прискорення темпів зростання цін на тепличні овочі й в Україні. Свою думку вони пояснюють тим, що наразі основна частина українських тепличних господарств уже заявила про завершення сезону реалізації.

Таким чином практично весь обсяг огірка на українському ринку складає турецька продукція. При цьому попит на тепличні овочі в Україні також зростає, оскільки оптові компанії та роздрібні мережі почали формувати торгові запаси на новорічні свята, а це також провокує зростання цін у цьому сегменті.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: