НОВИНИ

В Україні запровадять електронний акциз на алкогольну продукцію

15.04.2021 11:31
acfd79519af383d4d013756032f9f85a

В Україні запускається великий антикорупційний проєкт е-Акциз, щоб подолати мільярдну корупцію в цій сфері та вивести ринок акцизів з тіні. Про це на своїй сторінці у Фейсбук заступник міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков, пише agronews.ua.

Вже восени Мінцифра разом з Державною податковою службою запустять електронний акциз та електронну марку. Це суттєво спростить процес замовлення, обліку та сплати марок для виробників та експортерів.

“Що важливо, кожен українець зможе перевірити справжність акцизної марки онлайн та миттєво повідомити про порушення. У рамках першого пілоту — алкогольна продукція”, – повідомляє Борняков.

Прозора екосистеми обігу підакцизних товарів за рахунок впровадження віртуальних марок сприятиме подоланню корупції завдяки мінімізації впливу людського фактору. Крім того, дозволить посилити контроль за обігом підакцизних товарів на державному рівні та створити дієвий механізм боротьби з фальсифікованими чи незаконно ввезеними на територію України підакцизними товарами.

Нагадаємо, що на Львівщині «ділки» продавали фальсифікат алкоголю майже на 4 млн грн щомісяця.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: