НОВИНИ

В Україні спростили реєстрацію та сертифікацію сільгосптехніки

02.06.2022 09:06
cbdd2afddad36e1dc1b90c25b01d2656

Депутати Верховної Ради України підтримали в другому читанні та в цілому законопроект №6070-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо здійснення функцій технічного регулювання у сфері агропромислового комплексу та машинобудування для агропромислового комплексу», який вирішує питання отримання сертифікатів затвердження для сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів і врегульовує проблемні моменти в частині відомчої реєстрації с/г техніки. Про це повідомляє УКАБ, пише agronews.ua.

В рамках підготовлених змін до другого читання законопроекту, вирішуються не тільки проблеми, які виникли влітку минулого року з процедурою затвердження типу та роботою відповідних органів, які її здійснювали, а й створюється законодавча основа для подальшого оновлення нормативної бази в сфері технічного регулювання в АПК.

Зокрема прийняття даного законопроекту дозволить вирішити поточну проблему при реєстрації с/г техніки. Наразі чимало дилерів техніки та аграріїв зіткнулися з рядом питань в частині отримання сертифікатів затвердження і реєстрації техніки в органах влади, що, в свою чергу, створює перепони в отриманні кредитування, де в тому числі, така техніка може бути використана як застава.

Крім того, ухвалення документу на законодавчому рівні відкриває можливість офіційних дилерів с/г техніки здійснювати відомчу реєстрації нової техніки, яку вони реалізують аграріям.

«УКАБ вдячний народним депутатам за підтримку та прийняття законопроекту №6070-1, яким вирішується не тільки нагальні питання в частині обігу с/г тракторів, а й закладаються основи для подальшого оновлення законодавства і гармонізації згідно вимог ЄС. Крім того, надання офіційним дилерам можливості здійснювати відмочу реєстрацію не тільки покращить сервіс для аграріїв, а також зменшить кількість бюрократичних процедур для аграріїв під час купівлі нової техніки. Фактично, аграрії придбавши техніку, може одразу з дилерського центру їхати на ній працювати не турбуючись про всі сертифікаційні та реєстраційні речі», – зазначив заступник генерального директора УКАБ з адвокації Олег Нестеров.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: