ВАЖЛИВО

В Україні сало подорожчало до 150 грн/кг

04.10.2021 10:01
xONHG5wCp4lfoMteftaMpZznMkrF179pdIv6pfzP

Ціни на сало в Україні стрімко зростають. Дорожчає і м’ясо, але якщо раніше ціни на добірне м’ясо випереджали сало, то зараз різниці в ціні майже немає. Кілограм сала в середньому по Україні коштує 120 грн, але в деяких регіонах сало продають вже за 180 грн/кг. Про це повідомляє  “Хвиля”, пише  agronews.ua.

Кількість сальних порід в Україні за останні роки зменшилася в десять разів. Крім того, попит на сало падає, адже молодь практично не їсть сала, його купує в основному старше покоління. При цьому фермери зазначають, що Україна без сала не залишиться.

Наприклад, в Полтаві за останній місяць сало подорожчало приблизно на 20 гривень – до 140-150 грн / кг. В Одесі вартість сала знаходиться на рівні 100-180 гривень, залежно від товщини. В Івано-Франківську можна знайти сало на ярмарках за 100-120 грн / кг.

Що стосується цін на м’ясо, то найбільше за останні місяці подорожчала курятина. Кілограм курей в середньому коштує 58,8 грн. За даними Мінагрополітики, найдорожча курка на сьогоднішній день продається в Київській області – 68 грн / кг, а найдешевша в Хмельницькій – 48 грн / кг.

Ростуть ціни і на свинину. Середня закупівельна ціна цього м’яса на сьогоднішній день становить 91,1 грн / кг. За рік свинина подорожчала на 7% – в середньому до 92 грн / кг. Яловичина коштує ще дорожче – в середньому по 160 грн / кг.

Нагадаємо, в Україні обвалилися ціни на виноград..Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: