НОВИНИ

В Україні розроблятимуть проєкт стратегії захисту та відновлення ґрунтів

14.12.2022 17:19
1 (1)

У плани законопроєктної роботи на 2023 рік включили розробку проєкту стратегії захисту та відновленняґрунтів, адже за останні 130 років українські землі втратили 30% гумусу. Процеси деградації ґрунтів поглибилися після початку повномасштабної війни рф проти України. Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час III конференції «Національний виклик: деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?», пише  agronews.ua.

За його словами, нові виклики у цій сфері постали у зв’зку з повномасштабним вторгненням рф в Україну, адже понад 200 тис. га постраждали від впливу воєнних дій: забруднені мінами, снарядами, уламками боєприпасів.

«У першу чергу треба провести моніторінг з аналізу рівня забрудненості, спочатку тих територій, які вже деокуповані. Другий крок – впровадження заходів з відновлення ґрунтів.  Зрозуміло, що в залежності від вихідної ситуації та рівня забрудненості, ці заходи будуть різними. Необхідно застосовувати новітні наукові розробки, які вітчизняні, так і міжнародні. Це вартісний процес. У нас було засідання українсько-європейського кластеру з представниками Єврокомісії. Ми підняли ці питання, як профільне міністерство. Є ініціатива в рамках спільної аграрної політики Soil Deal for Europe в розмірі 9 млрд євро.  Ми зазначили, що хотіли б доєднатися до цієї програми і просити підтримку – як експертну та наукову, так і фінансову. Щоб реалізувати ці два кроки – моніторинг та аналіз вихідної ситуації на території, де велися бойові дії, та запровадження заходів з відновлення. На жаль, це процес багаторічний, мабуть на десятки років», – розповів Тарас Висоцький.

Він також резюмував, що важливо створити стратегічний комітет з використання цих коштів з урахуванням пріоритетності. 

Посадовець підкреслив, що держава намагатиметься реалізувати заходи з відновлення ґрунтів за рахунок держави-агресора: прямої компенсації або за рахунок арештованих активів РФ.   

Нагадаємо, організатором конференції виступив Комітет з відродження родючості ґрунтів ГС «Органічна Україна», який очолює гендиректор компанії БТУ-ЦЕНТР Владислав Болоховський. Підтримку надав проект «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства». Захід відбувся у партнерстві з FAO, асоціацією «Українське ґрунтове партнерство», Global 100% RE Ukraine, МХП і бізнес-школою МІМ.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: