ВАЖЛИВО

В Україні розораність земель займає 54 % території

21.06.2021 13:12
15-1-696x468-1

Україна посідає дев’яте місце у світі за площею орних земель, які займають майже 33 млн га. Понад 60% орних земель в Україні вкриті чорноземами. Про це повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. пише  agronews.ua.

Також у міністерстві наводять сумну статистику:

-розораність земель України є однією з найвищих у світі та сягає трохи більше, ніж 54 % території. Це призводить до значного розвитку деградаційних процесів;

-13 млн га сільськогосподарських угідь зазнають згубного впливу водної ерозії;

-понад 6 млн га земель систематично піддаються вітровій ерозії;

-до 20 млн га охоплені пиловими бурями.

За даними вчених, через кліматичні зміни Україна переходить у зону надвисоких температур і погодних катаклізмів. І вже у найближчі 30-40 років країні загрожує опустелювання великих територій.

«Наша держава приєдналася до процесу встановлення та реалізації добровільних національних завдань щодо досягнення нейтрального рівня деградації земель. Така робота проводиться у рамках впровадження Цілей Сталого Розвитку та Конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням. Аби досягти нейтрального рівня деградації земель, маємо втілювати заходи зі стабілізації підвищення вмісту гумусу в ґрунтах», – зазначив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: