ВАЖЛИВО

В Україні розкрили масштабну схему податкових скруток

16.12.2021 08:35
ПДВ12

Податківці заблокували масштабну схему “скрутки” податку на додану вартість (ПДВ), через яку держбюджет щомісяця недоотримував 1 млрд грн. Суть її полягала в тому, що підприємці заявляли про інноваційність застосовуваних ними технологій (умовно, робили із фруктів газову станцію) і на основі цього “скручували” ПДВ. Про це повідомляє Обозреватель, пише  agronews.ua.

Про це розповів голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. При цьому він наголосив: опір “скрутників” діям податківців є “безпрецедентним” – і часто дозволяє їм домагатися свого.

Як працює схема

Під час реєстрації ПДВ є таке поняття “таблиці”. Воно застосовується в тому випадку, якщо підприємець має інноваційну технологію, що дозволяє перетворювати одні речі на інші, несумісні з ними.

“Припустимо, у вас є особлива технологія і ви дійсно якось виготовляєте з фруктів газову станцію. Купили обладнання, воно з одного робите інше. На такий випадок приймається рішення про т.зв. “таблиці”. Тобто, податкова погоджується, що це унікальна схема, яка не підходить під загальну систему, і дозволяє зареєструвати такі податкові накладні”, – розповідає Гетманцев.

За його словами, таких таблиць налічується 52 тисячі. І в переважній більшості йдеться про справді “білий” бізнес, який використовує нестандартні бізнес-процеси.

“Але близько 10% – це “скрутники”, які тільки “відмивають” ПДВ і більше нічого. І ось ці таблиці ми знесли зараз. Наразі це близько 1,5 тисячі таблиць, але ми щодня зносимо нові”, – зазначив він.

“Скрутчики” чинять безпрецедентний опір

Водночас Гетманцев наголосив: “скрутники” чинять безпрецедентний опір діям податківців. При чому доходить до прямих погроз.

Разом з тим він звернув особливу увагу на те, що часто погрози “скрутників” дають їм результат. Вони призводять до того, що цілі області відмовляються блокувати ці схеми. При чому подібні рішення приймаються “зверху”.

“Опір безпрецедентний. Людям телефонують, людям загрожують, цілі області відмовляються співпрацювати та блокувати схеми. Не все керівництво Державна податкова служба на нашому боці”, – зазначив Гетманцев.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: