ВАЖЛИВО

В Україні різко злетіли ціни на овочі

21.08.2023 09:15
7980-vegetables

Споживчі ціни у липні поточного року на капусту білоголову зменшились проти червня на 48,9%, цибулю ріпчасту — на 34,2%, моркву — на 30,4%. Це найсуттєвіше зниження серед 33 найменувань продуктів харчування, помісячну динаміку цін на які відстежує Держстат України, говориться у повідомленні ННЦ «Інститут аграрної економіки», пише agronews.ua.

Втім, ціни на ці продукти значно перевищували показники грудня 2022 року, зокрема по цибулі — на 17,9%, капусті — в 1,8 раза, цибулі — у 2,1 раза.

Як зазначив директор ННЦ ІАЕ, академік НААН Юрій Лупенко, зважаючи на традиційну тенденцію падіння споживчих цін на овочі в другій половині літа, на початку осені можна очікувати на подальше зменшення споживчих цін на овочі. Зокрема, торік по капусті вони знижувалися з липня 2022 року до січня 2023 року, по моркві — з серпня до грудня минулого року.

«Водночас нині наявні ознаки припинення подальшого розвитку спадної тенденції цін. Якщо після тривалого (з серпня 2022 р. до травня 2023 р.) зниження споживчих цін на буряк у червні 2023 року їх зростання лише відновилося (+7,7%), то у липні вони зросли у рекордні 3,1 раза. Також після тривалого зниження, яке спостерігалося з серпня 2022 року до травня 2023 року, зафіксовано рекордне — в 1,7 раза — зростання цін на картоплю. Усі ці чинники змушують припустити можливість зростання цін і на інші види овочів», — зазначив науковець.

За прогнозними оцінками, з огляду на те, що під впливом зростання цін на енергоносії падіння споживчих цін на перероблені продукти харчування та продукти тваринництва загальмувалося, у серпні значного зменшення  цін на продукти харчування, скоріше за все, не відбудеться.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: