АНАЛІТИКА

В Україні рекордно зросли ціни на цибулю

20.08.2022 17:19
1200_0_1634729858-6405-944x630

Нестача пропозиції якісної цибулі провокує зростання цін на українському ринку. Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit, пише  agronews.ua.

Ситуацію, що склалася, виробники пояснюють затримкою у проведенні збирання цибулі, ще минулого тижня деякі господарства змушені були повністю зупинити вибірку через сильні дощі, внаслідок чого пропозиція даної продукції на ринку помітно скоротилася.

Згідно з даними щоденного моніторингу проекту, зараз на ринку спостерігається скорочення пропозиції цибулі. Більшість українських виробників завершують реалізацію цибулі ранніх та середніх сортів, тоді як пізніша цибуля масово почне надходити у продаж у середньому через 2 тижні.

При цьому попит на цибулю утримується на досить високому рівні, що дозволяє фермерам переглядати ціну на продукцію у бік підвищення.

В результаті, на даний момент цибуля надходить у продаж по 24-27 грн/кг ($0,66-0,74/кг), що в середньому на 10% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

На сьогоднішній день вартість цибулі в Україні вже в середньому в 4,6 рази вища, ніж за аналогічний період минулого року. Таку суттєву цінову різницю експерти проекту пояснюють скороченням виробничих площ під даною культурою та, відповідно, різким зниженням урожаю цибулі.

За словами самих виробників, у поточному сезоні у них виникають не лише проблеми з урожайністю, але також і з якістю цибулі. Цибульні плантації зараз масово атакують захворювання та шкідники, через що фермери будуть змушені серйозно переглянути плани щодо обсягів зберігання даної продукції.

Також найголовніші економічні новини читайте за посиланням.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: