АНАЛІТИКА

В Україні рекордно подорожчала капуста

02.03.2023 07:12
869

Затишшя, яке зберігалося на українському ринку білокачанної капусти вже більше ніж 2 місяці, на поточному тижні змінилося стрімким подорожчанням цієї продукції, повідомляють аналітики проєкту EastFruit, пише agronews.ua.

Стрімкому зростанню цін, за словами учасників ринку, сприяє високий попит на білоголову капусту, тоді як запаси цієї продукції в українських господарствах порядком виснажені.

У результаті сьогодні українські виробники пропонують до продажу білокачанну капусту від 12 до 18 грн/кг ($0,33-0,49/кг), що в середньому у 2 рази дорожче, ніж тижнем раніше. Підвищувати ціну на якісну капусту українським виробникам дозволяє скорочення пропозиції з необладнаних сховищ. Також підтримку цінам надає підвищення попиту з боку оптових компаній.

Але все ж, головним фактором підвищення цін на білоголову капусту є її низька пропозиція на ринку і стабільно високий попит. За словами виробників, погодні умови поточного сезону згубно позначилися на врожайності та якості капусти.

На сьогодні вартість білокачанної капусти в Україні вже досягала рівня цін в аналогічний період минулого року. При цьому місцеві фермери планують і далі робити спроби підвищити відпускні ціни в цьому сегменті. Свої наміри вони пояснюють чимраз більшим попитом на цю продукцію, який і є головною причиною подорожчання.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: