НОВИНИ

В Україні рекордно подорожчала капуста

30.01.2022 18:04
kapusta_pozdnyaya-1-623x370

Білокочанна капуста в Україні продовжує інтенсивно дорожчати, причому темпи зростання цін на цю продукцію цього тижня помітно прискорилися. Причиною чергового цінового зростання в даному сегменті ключові гравці називають стабільно високий попит на білокачанну капусту як на внутрішньому ринку, так і з боку експортно-орієнтованих компаній. Повідомляє east-fruit.com, пише  agronews.ua.

При цьому обсяги пропозиції даної продукції в Україні в поточному сезоні значно поступаються торішнім, що зумовлено скороченням площ під білокачанною капустою.

Так, на сьогоднішній день українські фермери готові відвантажувати білокачанну капусту не дешевше за 15-17 грн/кг (0,52-0,59/кг), що в середньому в 1,5 рази дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Основною причиною ситуації, що склалася, експерти ринку називають реекспорт української капусти в Росію через Білорусь. Зважаючи на ажіотаж на ринку капусти в Росії, попит білоруських експортно-орієнтованих компаній в Україні за останній тиждень зріс у кілька разів.

На даний момент ціни на білокачанну капусту в Україні вже в середньому у 7 разів перевищують торішні показники за аналогічний період. При цьому більшість українських виробників на сьогоднішній день стримують продаж капусти, сподіваючись продати її за ще більш високою ціною на початку весни.

Читайте також: Як зміниться ціна на газ та електроенергію в Україні найближчим часомЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: