АНАЛІТИКА

В Україні рекордно подешевшала цибуля

15.09.2023 11:11
Onions

В Україні рекордно подешевшала цибуля. Стало відомо, що спричинило негативну цінову тенденцію і якою буде ситуація на ринку найближчим часом. Про це повідомляє finance.today.ua, пише agronews.ua.

Скільки коштує цибуля у середині вересня

За даними Мінфіну на 13 вересня, цибуля в супермаркетах коштує в середньому 10,82 грн. Це в рази менше, ніж було взимку та навесні. У серпні середня вартість кілограма овоча становила 22,51 грн.

Що буде з цінами на цибулю у найближчі місяці

Як бачимо, середня вартість цибулі різко впала. Проте аналітики EastFruit запевнили, що це ще не межа. Наприкінці серпня оптові ціни на овоч упали до 7-12 грн/кг, хоча у середині місяця його пропонували більш ніж на 25% дорожче – по 8-15 грн/кг. Цибуля дешевшає четвертий місяць поспіль, як і прогнозували економісти.

Стрімке зниження цін на лук оператори вітчизняного ринку пояснили значним зростанням пропозиції на ринку. Українські аграрії звернули увагу на дефіцит у південних областях, які раніше були основними постачальниками продукції. Тому посівні площі збільшили – і вдалося зібрати хороший урожай.

Якщо найближчими тижнями негативна цінова тенденція збережеться, оптова вартість овочів у поточному сезоні може опуститися нижче за середній показник останніх п’яти років.

Фермери зазначили, що хороші погодні умови сприяють успішному збиранню врожаю, що не призведе до великих втрат продукції під час зберігання. Як відомо, минулого року через дощі якість продукції залишала бажати кращого, тому її було складно зберігати.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: