НОВИНИ

В Україні проводять антидемпінгове розслідування щодо імпорту крохмалю

22.04.2021 17:38
krahmal-v-kartofele3

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) порушила антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну крохмалю картопляного походженням з Республіки Білорусь. Про це повідомляє «Урядовий кур’єр», пише agronews.ua.

У повідомленні йдеться про те, що розслідування було розпочато за заявою Асоціації виробників картоплі та крохмалепродуктів України від імені підприємства-виробника крохмалю «Вимал».

За результатами розгляду МКМТ встановила:

– у скарзі наведено достатньо обґрунтованих доказів, на підставі яких можна вважати, що її подано належним національним товаровиробником;

– у скарзі наведено достатньо обґрунтованих доказів, на підставі яких можна вважати, що імпорт в Україну крохмалю картопляного походженням з Республіки Білорусь міг здійснюватися за демпінговими цінами і рівень демпінгової маржі не може вважатися мінімальним, а обсяги імпорту — незначними відповідно до положень Закону;

– у скарзі наведено достатньо обґрунтованих доказів стосовно того, що імпорт в Україну крохмалю картопляного походженням з Республіки Білорусь здійснюється в таких обсягах і на таких умовах, що може заподіювати шкоду національному товаровиробнику.

Зокрема, згідно з матеріалами скарги, за період дослідження (2017-2019 рр.) ціни демпінгового імпорту були нижче рівня цін національного виробника протягом періоду дослідження і нижче рівня собівартості на підприємстві «Вимал».

Згідно з матеріалом, обсяги демпінгового імпорту з Республіки Білорусь росли протягом періоду дослідження в абсолютних показниках, при цьому частка такого імпорту в загальному імпорті коливалася від 25,1% до 84,6%. За споживанням частка демпінгового імпорту коливалася від 9,7% до 27,8%, а відносно виробництва – від 15,8% до 54%.

Комісія доручила проведення антидемпінгового розслідування Мінекономіки.

Нагадаємо, чому в Україні падає виробництво крохмалю.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: