НОВИНИ

В Україні провалився сезон яблук

23.09.2021 18:31
image (7)

В Україні почався збір яблук сорту «Голден Делішез», але ціни на перші партії зовсім не радують садівників, як втім і загальна ситуація з продажами. Про це повідомляє east-fruit, пише agronews.ua.

Так, на даний момент виробники яблук готові відвантажувати партії фруктів сорту «Голден Делішез» по 10-11 грн/кг ($ 0,37-0,41/кг). Загальний ціновий діапазон в сегменті десертних яблук в Україні поки становить 8-12 грн/кг ($ 0,30-0,45/кг), а середня ціна вже впала на третину в порівнянні з минулим роком і знаходиться на рівні 2019 р.

Крім зниження цін учасники ринку повідомляють і про відсутність активного попиту на яблука з боку основних покупців.

По-перше, на українському ринку зараз спостерігається велика пропозиція яблук, які постраждали від граду. Операторам свіжого ринку така продукція практично не потрібна, так як попит низький і на більш якісні фрукти, а виробники яблучного концентрату воліють працювати з раніше законтрактованими обсягами. В такому випадку фермери можуть отримувати не більше 3,50 грн/кг ($ 0,13/кг).

По-друге, продажі стагнують за всіма основними сортами, присутнім на ринку, причому в той період, коли сезон збору більш пізніх яблук ще не увійшов в активну фазу. Свій внесок додали й погодні особливості поточного року, коли сезон яблук сорту «Гала» стартував на два тижні пізніше. В результаті в умовах відсутності активного попиту пропозиція більш ранніх яблук буде поступово накладатися на сезон більш пізніх, знижуючи загальний ціновий діапазон на ринку.

Наприклад, стартові ціни на яблуко «Гала» в Україні становили на початку вересня 12-14 грн/кг ($ 0,39-0,52/кг), але до сьогоднішнього дня знизилися до 8-11 грн/кг ($ 0,30 -0,41/кг).

Нагадаємо, що В Україні очікується чергове подорожчання хліба.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: