НОВИНИ

В Україні просять відновити промисловий вилов риби

30.09.2022 16:17
1000-d2181e10da93da7b2e3401f2520f31fa-623x370

Промисловий вилов у водоймах України у зв’язку зі збройною агресією рф впав на понад 70% у порівнянні з минулим роком. Про це говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України, пише agronews.ua.

Як зазначається, одним із факторів такого різкого падіння є заборона обласними військовими адміністраціями, прикордонниками, підрозділами ЗСУ промислового вилову на окремих ділянках водних об’єктів. Зокрема, на значній території України заборонено навігацію риболовних суден та, відповідно, вилов водних біоресурсів.

«Так, повністю заборонено промисловий вилов водних біоресурсів у Дніпропетровській, Запорізькій та Херсонській областях. Діє часткова заборона у Київській, Одеській та Миколаївській областях», — констатують у міністерстві.

Водночас до Держрибагентства звертаються громадяни, рибалки-промисловики та профільні асоціації щодо можливості вирішення питання часткового обмеження вилову. Адже таке обмеження унеможливлює задоволення потреб населення, створює перешкоди для ефективного ведення бізнесу, спричиняє скорочення робочих місць.

Підкреслюється, що Держрибагентство спільно з Мінагрополітики звернулось до обласних військових адміністрацій щодо можливості часткового зняття обмежень для навігації риболовних суден. Також було запропоновано, враховуючи актуальність проблеми, розглянути її, адже насичення українського ринку рибою вітчизняного походження важливе як для суб’єктів господарювання та населення, так і для держави в цілому.

Читайте також: Відбудеться безкоштовний вебінар щодо приватизацію державного та комунального майнаЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: