НОВИНИ

В Україні пропонують вилучати з обігу псевдоекологічну продукцію

23.01.2022 12:11
212e9ca-eco-labels

В Україні пропонують вилучати з обігу продукцію з безпідставним екологічним маркуванням. Про це йдеться у законопроекті 6446 «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання застосування екологічних маркувань і декларацій», який 17 грудня 2021 року зареєструвала Верховна Рада України, передає Екополітика, пише  agronews.ua.

«Кожен із нас має довіряти екологічній інформації про продукт і маркуванню, яке вказує на те, що виріб можна переробити чи продукт містить певний відсоток вторинної сировини, або продукт відповідає стандарту, який визначає вимоги до багатьох екологічних характеристик: ресурсозбереження, безпека, вплив на довкілля», – зазначає заступник голови екологічного комітету Олександр Маріковський.

Зокрема, законопроект № 6446 передбачає чітке розуміння того, що таке «екологічне маркування», «екологічні декларації» («екологічна продуктова декларація», «вуглецевий слід», «водний слід»), «екологічна самодекларація»; належне застосовування засобів інформування споживача; посилення державного нагляду щодо їх застосування; усунення недобросовісної конкуренції на зеленому ринку, який уже почав формуватися в Україні згідно зі стандартами, гармонізованими з міжнародними, що впроваджені в ЄС та в Україні.

Також законопроект забезпечить правові засади для вилучення з обігу продукції, щодо якої застосовано безпідставне екологічне маркування та декларації, посилить контроль з боку держави щодо недопущення застосування недобросовісних екологічних маркувань і декларацій, що вводять в оману споживача, а також буде запобігати створенню додаткових торговельних бар’єрів, що не порушить принципів дерегуляції та не утворить корупційних ризиків.

За словами Маріковського, проект закону про екомаркування підтримає зелений інноваційний розвиток малого та середнього підприємництва.

«Виробники продукції, яка вже відповідає добровільним екологічним стандартам, будуть захищені від недобросовісних конкурентів, матимуть довіру у споживачів і можливість отримання державної підтримки», – пояснив він.

Читайте також: Чи буде Україна з міндобривами?



Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: