АНАЛІТИКА

В Україні прогнозують суттєву зміну цін на цибулю

09.06.2023 07:10
czybulya-744h440

В Україні очікується стрімка зміна ціни на цибулю, яка стала рекордсменом із подорожчання серед овочів. Нинішня висока вартість пов’язана з дефіцитом, що виник на ринку. Про це повідомляє biz.today.ua, пише agronews.ua.

За словами Висоцького, останнім часом споживачі були змушені купувати дорогу цибулю, тому що 80% комерційного вирощування цибулі в країні в останнє десятиліття переважно проводилося на території Херсонської області. У 2022-му російські окупанти захопили територію, тому овоч не потрапив на решту території.

Дефіцит відчувається навіть зараз, тому фермери з інших регіонів збільшили посівну площу під овочами борщового набору щонайменше на 25-30%.

“Через два-три місяці почнеться основний збір цибулі, і пік дуже високих цін закінчиться. Далі буде стабілізація вартості. До кінця спрогнозувати не можна через погоду, яка буде сприятлива чи ні. Але точно є розуміння, що ціна на цибулю може знизитися” , – пояснив експерт.

Тарас Висоцький також зазначив, що посівні площі під зерновими культурами зменшились, але це не вплине на продовольчу безпеку нашої країни. Справа в тому, що українці споживають не більше 30% того, що вирощується. Пшениці, вівса, гречки посіяли більш ніж достатньо для покриття внутрішнього попиту.

Що сталося з цінами на цибулю в Україні

Вартість овочів ще на початку року перевищувала торішні показники у чотири рази. Кілограм почали продавати мінімум по 30-35 грн, а потім він подорожчав до 38-45 грн/кг і більше. На даний момент середня ціна на цибулю у супермаркетах – 64,37 грн/кг, повідомив Мінфін.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: