НОВИНИ

В Україні прогнозують суттєве зростання ціни на соняшник

03.12.2022 13:11
IMG_20180731_170026-59919

Енергетична криза в Україні, зокрема, доступ виробників олії до електроенергії, може негативно вплинути на ціну соняшника. За відсутності блекаутів, ціни навпаки можуть зрости. Про це повідомляє пресслужба ВАР, пише agronews.ua.

Ціни на соняшник знаходяться в залежності від попиту з боку імпортерів та переробників.

«Сьогодні реальна ціна на партію 400-500 тонн соняшника знаходиться на рівні  17000 грн/т, але показник дуже коливається в залежності від регіону», — зазначив аналітик Олексій Тартаковський.

За його словами, потенціалу до зростання цін у короткостроковій перспективі немає, імпортери достатньо закупили олійної.

Водночас посилення енергетичної кризи може стати сильним чинником впливу на ринок.

За словами аналітика, вимкнення енергії може знизити попит з боку вітчизняних переробників, оскільки заводи працюють на електроенергії, а перехід на дизельні генератори занадто підніме ціни на кінцеву продукцію, тому наразі є недоцільним. 

«На практиці переробні заводи вимикають не більше, ніж на 2-3 години на добу, і це є прийнятним. Якщо рф продовжить знищення енергетичної інфраструктури, тоді в Україні почнуться проблеми з переробкою, і аграріям потрібно буде орієнтуватись більше на експорт. Проте, ЄС не здатна буде переробити обсяг українського соняшника. Зокрема, Румунія і Болгарія спеціалізуються на переробці сої, і фактично не мають переробних потужностей для соняшника. За такого сценарію ціни на соняшник можуть значно впасти», — вважає Олексій Тартаковський. 

Проте, якщо забезпечення заводів електроенергією не погіршиться, ціни на соняшник до кінця грудня можуть зрости до 20 000 грн/т.

«Є ризики, що ціни на соняшник дещо знизяться у найближчі два тижні, але це не є трендом,  потім показники повернуться на вищі позначки. Головний чинник — покриття заводів сировиною. Після падіння цін найближчий тиждень до 16-17 тис. грн/т на умовах СРТ завод, до кінця грудня ціни на соняшник можуть зрости до 20 тис. грн/т», — прогнозує аналітик.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: